
Квант знань
блог викладача фізики
Марченко Оксани Анатоліївни
ДНЗ "Черкаське вище професійне училище"

День 1 Відкриття
"Не їжею єдиною..." це назва проморолику - відкриття "Колаборації інженерного тижня і тижня фізики" від Чупилко Наталії, яка навчається на 3 курсі і здобуває професію кухаря Наталя - не просто гарна дівчина і майстер своєї кухарської справи, вона мій незамінний партнер на "Фізичній кухні", " STEM- пікніках", а також інженер-дослідник . Наталка знає як бездротово передавати електричну енергію на відстань (створила модель трансформатора Тесли) і як створити голографічний проєктор для гаджетів
Отже, якщо ви ще маєте сумніви щодо вашої участі - відкидайте їх якнайдалі і вирушайте з нами у тижневу подорож
День 2 Глобальні проблеми людства
Урок на тему "Глобальні проблеми людства, і як інженери допомагають їх вирішувати". Для того щоб цей урок був доступний для кожного (у нас змішана форма навчання) я підготувала його у вигляді відеоуроку.Прошу переглянути та виділити саме ті проблеми, які актуальні для України, а також поміркувати які інженерні рішення доможуть їх вирішити?
А сьогодні на уроках ми з учнями першого курсу зробили це разом. Працюючи в групах, здобувачі освіти виділили чотири найбільш гострих поблеми для України. На їх думку це: здоров’я (пандемія), мир та безпека (АТО), права людини, бідність. Учні обговорювали та складали алгоритм вирішення проблеми за допомогою новітніх інженерних рішень.
Приємно відзначити, що першокурсники досить грунтовно і креативно підійшли до цієї задачі.


День 3
Конкурс астрономічної фотографії
"Wonderful Sky"
Цей конкурс одночасно заохочує учнів до вивчення астрономії і до заняття фотографією. Учасники можуть самі фотографувати космічні пейзажі або об'єкти Сонячної системи. З одного боку, це мотивує їх образно та креативно мислити, з іншого - змушує розбиратися з технічним вирішенням цього завдання. Пошук своєї теми для кращої астрономічної фотографії сприяє розвитку у підлітках інтересу до аматорської астрономії та науки загалом.
Журі підвели підсумки і ми вітаємо переможців:
Категорія "Місяць"
І місце Грицаченко Тетяна
ІІ місце Керносенко Катерина
ІІІ місце Чупилка Наталія
Категорія "Сонце"
І місце Чепчуренко Олена
ІІ місце Кірілкіна Дарина
ІІІ місце Удот Ольга
Категорія "Астрономічний пейзаж"
І місце Бордунос Людмила
ІІ місце Марченко Оксана
ІІІ місце Удот Ольга
Я вдячна кожному учаснику за фотографії (60 робіт!) . Приємно, що ви підіймаєте очі до неба, зачаровано вдивляєтеся в його
безмежність та красу.



День 4 Завдання та виклики
Інженерного тижня
Сьогодні був дуже продуктивний та насичений день
Учні демонстрували свої винаходи (трансформатор Тесла , голографічний проєктор для гаджетів , імітатори звуку , керований марсохід ), обмінювалися досвідом. А потім повеселилися у викликах #швидкийякгусінь #cupchallenge ##cupchallenge2
Персональна подяка Зьомші Вікторії та Кіщенко Олегу, які самостійно на дистанційному навчанні створили прилад для імітації звуку.
Дякую #інженернийтиждень за цікаві завдання та виклики, які тренують легені, що зараз дуже актуально .
#інженернийтиждень #томущоцікаво #ялюблюфізику #днзчвпу
Детальніше нижче у відео:
День 5 Фізика в моїй професії
Учні проходять відеовікторину і дають
відповіді на запитання
День 6 Мовою фізики про любов
(присвячено до дна Закоханих)
Так глибоко, влучно, палко, болюче, вільно, несамовито і водночас ніжно, тендітно про справжню Любов від Ліни Костенко в 300 поезіях.
Вона неймовірно вміло поєднує фізику і лірику.



